Yedekleme Çözümleri

Yedekleme ve arşivleme  çözümlerimiz ile fiziksel, sanal veya bulut üzerinde bulunan kritik verilerinizi güvenli bir şekilde yedekleyip koruyabilir ve olağan dışı durumlarda sıfır data kaybı ile geri dönüş sağlayabilirsiniz. Güvenilir ve kullanımı kolay bir şekilde yedekleme yapmanızı sağlayan yedekleme çözümlerimiz ile siz hiç kesinti yaşamadan sadece işinize odaklanın.


Veri Arşivleme

Yedeklenen verilerin arşivleme politikaları doğrultusunda saklanması önem arz eder. Arşivlemenin fiziksel teyp gibi düşük maliyetli yapılar ile yedeklenmesi ve veri merkezi dışında güvenli ortamlarda muhafaza edilmesi gerekir. Ayrıca  tekilleştirme ve sıkıştırma teknolojileri kullanılarak veri yedeklemede daha etkin ve maliyet avantajı yakalanabilmektedir.

Sanal ve Fiziksel Teyp Üniteleri

Giriş düzeyinde, orta ölçekli ve kurumsal ortamlarda veri koruması, erişimi ve yönetimi firmaların ihtiyaçları doğrultusunda sanal ve fiziksel tape üniteleri ile gerçekleştirilir.

Fiziksel Tape Uniteleri, LTO adı verilen yüksek sıkıştırma oranlarına sahip mimari tercih edilmektedir. Bu mimaride cihazlar, iki nesil öncekileri yedekleri okuyabilir ve bir nesil önceki cihazlara yazabilirler. 

Sanal Teyp Üniteleri, VTL fiziksel teyp ünitelerini yazılımsal olarak taklit edebilmekte ve yüksek sıkıştırma ve tekilleştirme oranlarına sahiptir. Bu sayede yedekler fiziksel diskler üzerinde tutulabilmekte ve daha kısa sürede yedekleme ve geri dönüş sağlanmaktadır.

© MasterTech Bilişim Teknolojileri, Tüm hakları saklıdır.